Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do salonu?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest wyeliminowanie z powietrza zanieczyszczeń, takich jak pochodzące ze smogu pyły zawieszone PM 2.5, alergeny, roztocza, lotne związki organiczne, czy nawet wirusy i bakterie. Tego typu sprzęt jest dobrym orężem do walki o czyste powietrze we własnym domu.

Pozostaje więc kwestia doboru odpowiedniego oczyszczacza. Dzięki artykułowi dowiesz się jaki oczyszczacz powietrza najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie.

Czym kierować się przy wyborze oczyszczacza powietrza do salonu?

Rodzaj wykorzystanego wewnątrz filtra, lub filtrów to nie jedyne czym powinniśmy kierować się przy wyborze najlepszego oczyszczacza powietrza. Na jakie inne parametry warto zawracać uwagę?

Powierzchnia oczyszczania i wydajność urządzenia

Dobrze jeśli wiemy, gdzie konkretnie umieścimy oczyszczacz powietrza, w naszym przypadku będzie to salon, czyli z reguły największe pomieszczenie w mieszkaniu, aby oczyszczacz mógł pracować najlepiej jak potrafi jego powierzchnia oczyszczania i wydajność powinna być dobrana w taki sposób, aby najprościej mówiąc, dał radę skutecznie filtrować powietrze w tej danej przestrzeni.

Głośność pracy

Urządzenie z przeznaczeniem do salonu nie powinno być również za głośne, albo przynajmniej posiadać cichy tryb pracy, w którym nie wyemituje większego hałasu, jak np. w oczyszczacze powietrza Vestfrost. Taka funkcja pozwala na ściszenie urządzenia, dzięki czemu jego praca, nie będzie przeszkadzać nam w codziennych czynnościach, czy odpoczynku.

Funkcjonalność i skuteczność oczyszczania

Skuteczność oczyszczania, oczywiście jest tutaj najważniejszą kwestią, jeśli oczyszczacze powietrza zostały wyposażone w kilka bardzo dobrych filtrów, możemy mieć pewność, że poradzą sobie z filtracją powietrza bardzo dobrze. Ważne jest zastosowanie filtra HEPA, w najlepszych oczyszczaczach będzie to filtr HEPA H13, czy wkładu węglowego, który pozwoli na usuwanie z powietrza brzydkich zapachów. Producenci tacy jak Vestfrost w swoich oczyszczaczach powietrza Vestfrost stosują także generator jonów oraz lampę UV-C LED, aby skuteczność filtracji była jeszcze lepsza.

Funkcjonalność urządzenia jest równie ważna i istotna. Urządzenie, które jest proste w obsłudze, lekkie, posiada przydatne funkcje, jak wspomniany tryb cichy, czy blokadę rodzicielską będzie zwyczajnie lepsze w użytkowaniu i tym samym bardziej przypadnie nam do gustu. Niektórzy z producentów umożliwiają zdalne sterowanie sprzętem, przy pomocy aplikacji mobilnej, jak ma to miejsce w oczyszczaczach powietrza Vestfrost, to ciekawe i nowoczesne rozwiązanie.

Cena, cena i jeszcze raz cena

Warto przed zakupem dokładnie określić budżet jakim dysponujemy, dzięki czemu zawęzimy nieco obszar poszukiwań. Najlepsze oczyszczacze powietrza w promocji, także możemy spotkać w profesjonalnych sklepach. Zdecydowanie budżetowym rozwiązaniem są oczyszczacze powietrza Vestfrost, których ceny w zależności od wielkości oczyszczacza zaczynają się od 1099 zł do 2199 zł za model do bardzo dużych powierzchni. Oczyszczacze powietrza duńskiego producenta idealnie łączą w sobie dobrą cenę i bardzo dobre parametry.

Najlepsze oczyszczacze powietrza w promocji- gdzie ich szukać?

Tak jak już wspomniano przy powyższych wskazówkach, czym kierować się przy wyborze oczyszczacza do salonu, zdarza się, że najlepsze oczyszczacze powietrza są w promocji. Skutecznego oczyszczacza warto szukać w profesjonalnych sklepach online, jak np. goodair.pl ,gdzie służą nam doradztwem, gdzie znajdziemy odpowiednie urządzenia również objęte promocją i możemy liczyć na wygodny system ratalny.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Polecane artykuły

Dodaj komentarz