Zdrowie zaczyna się od powietrza

Czy wiesz, że w powietrzu, które wdychasz codziennie znajdują się szkodliwe dla życia i zdrowia zanieczyszczenia? Długotrwałe ich wdychanie nie skutkuje niczym dobrym, a efekty i skutki są poważne. Z roku na rok świadomość ludzi rośnie, pomagają także kampanie społeczne, niestety aby Polska stała się krajem w których problem z zanieczyszczeniami powietrza szczególnie w okresie jesienno-zimowym znacząco zmaleje, potrzeba trochę czasu. W domach, mieszkaniach, czy pomieszczeniach gdzie pracujemy także jesteśmy narażeni na wdychanie zanieczyszczeń. Skutecznym sposobem na ich eliminację są oczyszczacze, które nie tylko filtrują powietrza, ale także w większości przypadków także jonizują, czy też nawilżają jeśli zdecydujemy się na taki model. 

Jakie korzyści dla naszego zdrowia niesie korzystanie z oczyszczacza powietrza? Jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby być zadowolonym? Wszystkie odpowiedzi znajdują się w artykule.

Oczyszczacze dla zdrowia 

Oczyszczacze to zaawansowane urządzenia, które powstały z potrzeby eliminacji najgroźniejszych dla życia zdrowia zanieczyszczeń. Zanieczyszczenia długotrwale wdychane, nie służą naszemu organizmowi. Niewielkie cząsteczki np. pyłów pochodzących ze smogu z łatwością przedostają się w głąb organizmu, w dużej mierze przyczyniając się do rozwoju chorób, infekcji a także pogorszenia samopoczucia, czy obniżenia koncentracji. W powietrzu krążą również alergeny, które wzmagają objawy alergii, jak łzawienie, zaczerwienienie oczu, uporczywy katar i kaszel. Oczyszczacze, które zostały wyposażone w wieloetapowy system filtracji, wykorzystujące takie filtry jak HEPA, a także jonizator, z łatwością poradzą sobie z eliminacją zanieczyszczeń. Czyniąc powietrze nie tylko czystym, ale także dużo bardziej rześkim. 

Jak wybrać oczyszczacz powietrza? 

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? To pytanie z pewnością pojawi się w naszej głowie z chwilą podjęcia decyzji o zakupie tego typu urządzenia. Oczyszczacz powietrza, który ma za zadanie filtrowanie powietrza, który ma pozytywnie przyczynić się do naszego zdrowia, musi być przede wszystkim skuteczny, ale również funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Czym kierować się przy wyborze najlepszego oczyszczacza powietrza?

  • Po pierwsze oczyszczacz powietrza do użytku domowego musi być wyposażony w filtr HEPA H13, który jest w stanie zatrzymać zanieczyszczenia pochodzące ze smogu.
  • Po drugie odpowiednio dobrana powierzchnia oczyszczania i wydajność, utrzymanie dobrej jakości powietrza w pomieszczeniu, w mieszkaniu, czy domu, jest także zależne od tego jak dopasujemy to urządzenie. Parametry wydajności i powierzchni oczyszczania są ważne i powinno się je dopasować pod kątem konkretnego pomieszczenia, tylko wówczas urządzenie będzie w stanie dać z siebie pełne 100%. 
  • Po trzecie akustyka, czyli głośność pracy urządzenia, jeśli oczyszczacz powietrza pracuje bardzo głośno, będzie to zakłócało codzienne czynności, nie mówiąc już o śnie.

 

Dobrej klasy oczyszczacz powietrza najlepiej jest kupić w profesjonalnych sklepach, gdzie można liczyć na doradztwo w kwestii wyboru, a także wygodny system ratalny.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz