Rekuperacja – 3 powody, dla których warto w nią zainwestować

rekuperacja

Koszty energii cieplnej w ostatnich latach potrafią bardzo dynamicznie rosnąć, co jest niezwykle trudną sytuacją dla wielu gospodarstw domowych w naszym kraju, a w szczególności tych, które korzystają z pieców węglowych, czy też elektrycznych systemów ogrzewania. Dobrym rozwiązaniem może być rekuperacja. Dlaczego warto w nią zainwestować?

Rekuperacja – czym jest i kto może nam ją zamontować?

System taki jak rekuperacja we Wrocławiu może nam zamontować profejsonalna firma specjalizująca się w nowoczesnych technologiach, dzięki którym możliwe jest tworzenie domów energooszczędnych i przede wszystkim takich, w których da się znacząco ograniczyć rachunki za prąd, czy też ogrzewanie. Rekuperacja to świetny przykład takiego systemu.

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej, który wykorzystuje powietrze z zewnątrz domu, a także ciepło z powietrza w jego wnętrzu. W ten sposób do domu może trafiać zawsze świeże powietrze, które co najważniejsze jest ogrzane i w ten sposób redukuje sie straty ciepła, które pojawiają się w domu. Gdy taki system nas interesuje dobrze znaleźć firmę taką jak hurtownia wentylacyjna we Wrocławiu.

3 powody, dla których warto zainwestować w rekuperację

Pierwszy powód to korzyści zdrowotne wynikające z takiego rozwiązania. Zainwestowanie w rekuperację pozwala na znaczącą poprawę jakości powietrza, które jest w domu, gdyż zanim ono do niego trafi jest dokładnie filtrowane z nadmiaru szkodliwych związków i tym samym we wnętrzu jest mniejsze stężenie na przykład co2. Dzięki rekuperacji do wnętrza domu nie dostają się na przykład pyły tworzące smog.

Ponadto rekuperacja pozwala na obniżenie rachunków za ogrzewanie nawet o 50% w skali roku. Wszystko dzięki temu, że ciepło używane do ogrzewania powietrza pochodzi w pełni z ciepła pobranego we wnętrzu domu i w ten sposób praca systemu ogrzewania jest znacznie bardziej efektywna.

Kolejny powód to fakt, iż rekuperacja znacząco zwiększa poziom życia zimą. Dzięki niej mamy zawsze dostęp do świeżego powietrza nawet w trakcie, gdy jest za zimno, by regularnie otwierać okna oraz wietrzyć pomieszczenia. Takie działanie też wpływa negatywnie na koszty ogrzewania, więc jak można się domyślić rekuperacja jest użyteczna szczególnie zimą. System ten działa jednak cały rok.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz