Najlepsze organiczne kosmetyki dla różnych typów cery

organiczne kosmetyki

Kosmetyki o dobrym składzie to podstawa do dobrej i świadomej pielęgnacji. Ważne jest, aby poznać potrzeby naszej skóry i pomóc jej jak najlepiej radzić sobie z problemami. Warto wspomnieć, iż najlepiej dobrać sobie kosmetyki jednej marki by wspomagać działa każdego z osobna. Kosmetyki organiczne są trochę droższe od przeciętnych kosmetyków drogeryjnych, jednak warto zainwestować w pielęgnacje własnego ciała.

Cera mieszana

Zacznijmy od demakijażu. Polecane są różne kremy, olejki do demakijażu. Jeżeli chodzi o kremy to marka resibo posiada w swojej kolekcji balsam do demakijażu. Najlepszym sposobem do zmycia makijażu będzie jednak olejek do twarzy, polecaną marką jest Si Si Bee czy iossi, i sprawdzi się on do cery mieszanej jak i suchej czy naczyniowej. Do mycia buzi rekomendowane są żele myjące do twarzy z resibo czy proszek do mycia twarzy z Na Dzień Dobry. Jeżeli chodzi o kremy to dobrym nawilżeniem są produkty resibo i jardin i Hagi.

Cera trądzikowa

Przy takim typie skóry poleca się zmywać makijaż delikatnym olejkiem konopnym lub innym, delikatnym produktem. Do oczyszczania idealnie sprawdzi się pianka ryżowa z iossi, a do normalizacji regulujący koncentrat z Olejem Konopny od firmy Polny Warkocz. Serum i olejki to ważna część pielęgnacji i taki produkt sprawdzi się przy każdym typie cery. Dobrym produktem na problemy z cerą jest olejek z nasion pietruszki czy olej z zielonej herbaty. Do nawilżenia skóry problematycznej świetnie nada się krem marki Make Me Bio, przeznaczony dla cery skłonnej do wyprysków.

Cera sucha

Do usuwania makijażu dobrym produktem dla cery suchej będzie balsam do demakijażu z resibo. Oczyszczać skórę najlepiej jest pastą oraz olejkami. Najlepszymi olejkami są produktu BIOUP czy Polny Warkocz. Puder do mycia również sprawdzi się przy tym rodzaju cery. Trochę droższym rozwiązaniem może być eliksir do mycia z My Magic Essence. Jeżeli chodzi o kremy nawilżające to wiodącą marką jest resibo, mokosh czy Si Si Bee.

Cera naczynkowa

Jeżeli chodzi o demakijaż to sprawa wygląda podobnie jak u pozostałych typów skóry, najlepiej sprawdzi się pianka do mycia bądź olejek. Tak samo jak z myciem buzi, produkty wymienione wyżej sprawdzą się również przy cerze naczyniowej. Warto jednak zwrócić uwagę na nawilżanie takiej skóry oraz serum. Kremy dobrze sprawdzą się nawilżające, a serum poleca się olejek z dzikiej róży czy Guawy 100% albo sera silnie nawilżające.

Warto pamiętać, aby każdy kosmetyk wcześniej przetestować, by uniknąć reakcji alergicznych.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz