Jak pokochać swoją sylwetkę?

pokochaj cialo

W czasach gdy każda z nas patrzy na swoje niedoskonałości i porównuje swój wygląda z pięknymi kobietami z idealną figurą, włosami oraz stylem, ciężko jest kochać swoje ciało takim jakie jest. Rozstępy, przetłuszczające, nieukładające się włosy, trądzik, dodatkowe kilogramy- jak żyć ze świadomością, że nasz wygląd odbiega od tego co „piękne”?

Zmiana myślenia

Wszystko zależy od naszego nastawienia. Patrząc na swoje ciało powinnyśmy być dumne z tego jak wygląda. Na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu i ciężko jest zniwelować pewne „niedoskonałości”. Oczywiście, wszystko trzeba rozbić w zgodzie ze sobą, i jeżeli ktoś ma możliwość zmiany czegoś w swoim ciele z czym od zawsze się mu ciężko żyje to dlaczego by nie? Ważne żeby pokochać to jak się wygląda, bo trzeba pamiętać, że zmiana nie dotyczy wszystkiego.

Ćwiczenia

Chodzi tutaj o ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe, które pomogą wyciszyć nasz umysł i ciało oraz poprawić i uspokoić oddech. Praca naszego umysłu z ciałem ma ogromne znaczenie, ważne by pamiętać o tej współpracy, gdyż to właśnie te dwa elementy tworzą nasze samopoczucie.
Spokojny mózg to spokojne myśli, takie ćwiczenia pomogą nam opanować nerwy, dzięki czemu można zrezygnować ze środków nasennych czy uspokajających.
Usiądź w wygodnym miejscu, poczuj komfort i rozluźnij mięśnie. Połóż ręce na brzuchu by obserwować przeponę. Weź głęboki oddech a następnie wypuść powietrze, cały czas obserwując jak unosi i opada twój brzuch. Kontynuuj oddychanie przez co najmniej minutę i skup się wyłącznie na sobie. Jest to dobre ćwiczenie na zjednoczenie umysłu z ciałem, a jeżeli interesuje się większy wysiłek fizyczny to najlepszym ćwiczeniem będzie joga. W obecnych czasach niestety nie ma możliwości zapisania się na zajęcia, jednak w Internecie jest mnóstwo zestawów ćwiczeń, które pozwolą na poprawę koncentracji jak i sprawności fizycznej.

Pielęgnacja

Poranna i wieczorna rutyna mogą pomóc Ci w docenianiu swojego wyglądu. Warto wypracowywać sobie pewne rytuały, które pomogą w wyciszeniu się na noc. Polecane kosmetyki, które zadbają o nasze ciało naturalne peelingi, kremy, mleczka do ciała z dobrym składem a do twarzy sieci kosmetyczne proponują szeroką gamę maseczek, pianek czy żeli do mycia. Warto do swojej pielęgnacji dodać serum, które działa odżywczo na naszą skórę. Warto, aby taki czas był tylko dla nas, więc dobrze go spędzić z zapachem, który lubimy. Świeczki sprawdzą się tutaj idealnie. Ważne by zwracać uwagę na składy produktów, gdyż nie wszystko może działać dobrze na naszą skórę.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz