Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji brody

kosmetyki do brody

Mężczyźni tak samo jak kobiety interesują się pielęgnacją i potrzebują jej. Włosy, twarz czy paznokcie u każdego z nas wymagają zadbania. Broda to wyjątkowe włosy, których główną funkcją jest ochrona twarzy, dlatego są one grubsze i twardsze. Jak zatem zapewnić odpowiednią ochronę?

Szampon

Podstawą jest dobre i uważne umycie włosów. Broda, tak jak włosy, nie przetłuszcza się, dlatego też nie ma wyraźnego sygnału by umyć włosy, jednak trzeba to robić. Najlepiej kupować produkty, które zawierają naturalne składniki a unikać wysuszającego mydła. Wybierz artykuły stworzone na bazie ekstraktów, które pozwolą zregenerować się włosom, zmiękczą je i będzie przeciwdziałać ich wypadaniem. Naturalne kosmetyki pozwolą zredukować swędzenie brody i łagodzą stany zapalne. Szampon jest pierwszym krokiem w pielęgnacji przed nałożeniem odżywki, balsamu czy olejku. Dzięki temu produktowi włosy będą gładsze i czyste. Uroku dodają walory zapachowe.

Odżywka

Kolejnym krokiem jest umycie włosów odżywką. Tutaj również kluczem do idealnego wyglądu i zdrowych włosów będą produkty naturalne. Produktów do brody na rynku istnieje cała masa, jednak nie każdy producent oferuje dobry skład. Taka odżywka będzie zastrzykiem witamin dla włosów, dzięki temu staną się dogłębnie nawilżone i miękkie w dotyku. Zapobiega również wypadaniu włosów i rozdwajaniu się końcówek. Odżywkę trzeba wmasować w brodę i poczekać kilka minut, aby pozwolić produktowi zadziałać, następnie dokładnie spłukać.

Balsam lub olejek

Końcowym etapem jest nałożenie balsamu lub olejku, by ułożyć i dodatkowo nawilżyć włosy. Balsam jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, iż jest połączeniem różnego rodzaju kremów, wosków i naturalnych olejów. Włosy pozostawić do wyschnięcie i cieszyć się pięknym zapachem oraz zdrowym wyglądem włosów. Olej natomiast dogłębnie nawilży brodę, w tym celu warto używać oleju z awokado do zmiękczenia włosów, olejek makadamia zapobiegnie ich łamaniu a olej słonecznikowy doda błysku i zdrowego wyglądu.

Brodę warto każdego dnia czesać, do tego idealnie sprawdzi się mały grzebień a do większej burzy włosów preferowany jest kartacz, czyli mniejsza szczotka z twardszym włosiem. Najbardziej polecane jest włosie dzika. Aby zadbać o zarost samodzielnie w domu można się również zaopatrzyć w małe nożyczki do strzyżenia i podcinania włosów.

Dobrze dobrać sobie idealny zestaw pasujący do danego typu włosów. Taki zestaw może być również świetnym pomysłem na prezent.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz