Jak poradzić sobie z przetłuszczającymi włosami?

przetluszczajace wlosy

Przetłuszczające się włosy to jeden z najczęściej spotykanych problemów włosowych. Jak zatem skutecznie sobie z tym poradzić?

Pierwszą najważniejszą rzeczą jest wybór kosmetyków. Warto zwracać szczególną uwagę na kraj pochodzenia danego produktu i jego skład. Najlepszymi artykułami do mycia włosów, które nie zaszkodzą naszej skórze i nie zaczną powodować nadmiernej łojowatości to kosmetyki z naturalnym składem ziołowym, bez dodatkowych substancji spieniających produkt (SLS). Warto wybrać szampon, który jest przeznaczony do zwykłego typu włosów, gdyż preferowane do włosów tłustych mogą powodować wysuszenie, przez co włos może reagować obronnie i produkować jeszcze więcej łoju.

Na problematyczne włosy polecane są peelingi, które wykonuje się 1-2 razy w tygodniu. Złuszczają one skórę głowy i usuwają zbędny nadmiar łoju. Dobrze jest zaopatrzyć się w naturalną maskę, odżywkę do włosów i używać jej regularnie.

Glinka jest tanim i skutecznym rozwiązaniem na problem tłustych włosów

Wystarczy dodać proszek glinki do szamponu i 2-3 razy w tygodniu myć włosy miksturą. Aby nie uniknąć przesuszeń warto dodać do szamponu hydrolat, najlepiej sprawdzi się miętowy. Hydrolat jest to naturalna esencja roślinna, różni się od olejku tym, że ma bardziej płynną, rozwodnioną formułę.

Częstą przyczyną przetłuszczających się włosów są lakiery, pianki do włosów czy suche szampony, dlatego najlepiej będzie zrezygnować z tych produktów, aby zapobiec problemowi. Wysuszają one nasze włosy, które broniąc się produkują naturalny tłuszcz. Myjąc włosy trzeba z dokładnością wyczyścić skórę głowy, najlepiej jest wykonywać krótkie masaże opuszkami palców. Czyść swoje akcesoria do włosów, głownie szczotkę, która najczęściej ma kontakt ze skórą głowy, by nie rozprzestrzeniać zanieczyszczeń i bakterii.

Dieta jest również ważna, jeżeli chodzi o nasz wygląd i ma ogromny wpływ na nasze włosy, skórę czy paznokcie. Warto spożywać zielone produkty, mające w sobie dużo witamin, jest to podstawa zdrowej i zbilansowanej diety. Można swoje zdrowie wspomagać witaminami przyjmowanymi w postaci kapsułek lub wprowadzić do codziennej rutyny olej cbd, który ma wiele właściwości wpływających, nie tylko na nasz wygląd, ale i zdrowie.

Wpływ na nasze włosy ma również otoczenie, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie unikanie wszelakich zanieczyszczeń jak i wysokiej temperatury, która wysusza i niszczy włosy. Jeżeli masz w nawyku suszenie włosów rób to stosując chłodny nawiew, uchroni je to przed rozdwojonymi końcówkami.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz