Jak poprawić wygląd skóry nie rezygnując z makijażu?

wyglad skory

Stan naszej skóry zależy od wielu czynników. Głównym warunkiem ładnej cery jest zdrowa, zbilansowana dieta. Jedząc zdrowo pomagamy naszemu organizmowi regenerować się i naprawiać drobne szkody w naszym ciele. Kolejnym powodem, przez który nasza cera może stać się zdrowsza to odpowiednio dobrane, naturalne kosmetyki. Na jakiego rodzaju kremy, bazy czy podkłady zwrócić uwagę przy problematycznej cerze?

Postawa pod makijaż

Na początku przed rozpoczęciem wykonywania makijażu należy dokładnie oczyścić buzię, najlepiej delikatnym produktem, który w swoim składzie nie będzie zawierał sztucznych składników. Jeżeli nasza cera jest cerą trądzikową to należy dobrać do niej mocno nawilżający krem specjalistyczny, przeznaczony właśnie do takiego rodzaju skóry. Jeżeli jednak chcemy poprawić wygląd naszej skóry i rozpromienić ją, należy nawilżyć buzię kremem rozjaśniającym, pobudzającym skórę. Po każdym etapie nakładania produktów na twarz warto odczekać kilka minut i pozwolić by zaczęły działać i miały możliwość dogłębnego wchłonięcia się. Kremy, które pozwolą na nawilżenie buzi i w dodatku ochronią je przed promieniami słonecznymi to artykuły z SPF. Poleca się stosowanie codziennie owych kremów, które chronią naszą buzie przez groźnym promieniowaniem słońca, jednak takie produkty trzeba indywidualnie przetestować na sobie, gdyż nie będą one dobre dla wszystkich. Kolejnym krokiem będzie tonik, najlepiej wybrać taki, którego marka jest marką naturalną, taki produkt utrzyma Ph skóry twarzy w odpowiedni sposób. Jeżeli wcześniejsze produkty zdążyły się wchłonąć w buzię, następnym krokiem jest baza pod makijaż i najlepiej wybrać taką bazę, która będzie dawać nawilżenie, gdyż pozostałe mogą powodować wysuszanie się cery i sprawiać, że makijaż nie będzie trwały.

Makijaż

Zamiast podkładu, który jest ciężki i kryjący można pokusić się o zmianę i wypróbować lekki podkład o rzadszej formule, który będzie wyglądać naturalniej. Niestety taki produkt nie zakryje wszystkich niedoskonałości, jedynie wyrówna koloryt twarzy. Również dobrą alternatywą będzie krem bb, który będzie wyglądać podobnie jak delikatny podkład. Jeżeli jednak jesteś osobą, która nie chce rezygnować z kryjącego efektu, wystarczy pamiętać o dokładnym zmyciu makijażu w czasie wieczornej pielęgnacji. Przy problemach z cerą poleca się na pewien czas odstawić makijażu w celu poprawy jej stanu lub wykonywanie go w osłabionej, delikatnej formie. Taki zabieg na pewno przyspieszy gojenie się ran i pozwoli szybciej wrócić do malowania się.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz