Domowe spa w czasie pandemii

domowe spa

Wypoczynek jest ważny i potrzebny dla naszego ciała i umysłu, dlatego nie możemy o nim zapominać. Zwłaszcza gdy prowadzimy szybki tryb życia i zmagamy się ze stresem. W czasach pandemii każdy z nas zasługuję na chwilę odpoczynku i relaksu, który pomoże naszemu ciału zregenerować się i nabrać sił. Warto raz w tygodniu poświęcić sobie chociaż 40 minut na wyciszenie umysłu i pozwolić na odrobinę przyjemności.


Gorąca kąpiel sprawi, że zmęczone ciało zazna odrobinę odpoczynku i rozluźni spięte mięśnie. Gorąca woda zrelaksuje ciało, natomiast woda ciepła odpręży i łagodzi zmęczenie. Jeżeli chcemy pobudzić się do działania można wziąć kąpiel zimną, która poprawi nasze krążenie i zadba o odporność, powinna ona trwam maksymalnie kilka minut. Przy takiej przyjemności idealnie sprawdzą się płyny, kule czy olejki do kąpieli. Takie dodatki sprawią, że łazienkę otuli piękny zapach, który jeszcze bardziej pomoże nam się zrelaksować. Za to olejki, oprócz walorów zapachowych, dodatkowo nawilżą naszą skórę pozostawiając ją gładką i czystą.

Świece to kolejny zapachowy element, który wprowadzi miłą atmosferę do naszej łazienki

Warto przy kupowaniu świeczek spojrzeć na ich skład i nie wybierać produktów z najniższej półki cenowej, gdyż są one wykonane z chemicznych wosków, co skutkuje wdychaniem przez nas sztucznego, niezdrowego dla naszego organizmu, zapachu. Poleca się świece naturalne, wegańskie, produkowane z wosku pszczelego lub sojowego. Dzięki temu mamy pewność, że produkt jest naturalny i nie będzie dla nas szkodliwy. Dobrze wybierać takie świece, które mają w swoim składzie olejki, których zapach pozwoli nam na uspokojenie, olejek melisowy, świerkowy czy eukaliptusowy.

By urozmaicić kąpiel można przygotować swój ulubiony napój bądź zaparzyć herbatę ziołową. Do kąpieli można dodać mieszankę ziół, które w odpowiednim połączeniu złagodzą zmęczenie (lawenda, melisa, lipa), zadziała pobudzająco na nasz organizm (rumianek, szałwia, mięta), na problemy z trądzikiem (rozmaryn, szałwia, mięta, macierzanka).

Muzyka również ma wpływ na samopoczucie, dlatego podczas domowego spa puszczenie ulubionego albumu sprawi, że czas relaksu stanie się jeszcze bardziej przyjemny i pomoże miło nas nastroić.

Warto zadbać o wygląd podczas chwili tylko dla nas, można na twarz i na włosy nałożyć maseczkę, dzięki której twarz zacznie wyglądać na bardziej wypoczętą. Ważne jest, aby mieć pozytywne nastawienie, gdyż oprócz naszego ciała, wypoczynku potrzebuje także nasz umysł, który zmęczony codziennymi sprawami potrzebuję również chwili dla siebie.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz