Zdrowsze włosy, czyli kosmetyki bez substancji szkodzących

zdrowe wlosy

Dbanie o zdrowy wygląd włosów jest równie ważne jak pielęgnacja twarzy i ciała, dlatego warto wybierać kosmetyki, które nie będą szkodzić naszemu ciału. Jak dbać o włosy i czy wszystkie kosmetyki z alkoholem są złe?


Pielęgnacja włosów jest bardziej złożona niż może się to wydawać. Wszystko zależy od typu naszych włosów. Typ pierwszy to włosy proste, drugi fale, typ trzeci to włosy kręcone, loki a typ czwarty to włosy mocno skręcone, supełkowe.

Pielęgnacje zaczniemy od mycia włosów. Warto wybrać szampon, który nie zawiera związku chemicznego capb (COCAMIDOPROPYL BETAINE), który w wielu przypadkach jest związkiem silnie uczulającym, zaliczany do grupy alergenów. Jednym z popularniejszych szamponów do mycia włosów jest szampon o łagodnej mocy bądź średniej Hairy Tale Cosmetics Dragon Wash. Do wrażliwej skóry głowy poleca się z tej samej marki krem nawilżający. Szampony, które będą łagodna dla naszych włosów to produkty od Awen, As I Am Long, Biały Koteł czy Bygdoska Wytwórnia Mydła produkująca szampony w kostce. Warto nasze włosy traktować z nadmierną delikatnością i szampon rozcierać w dłoniach, następnie ostrożnie nakładać na skórę głowy i myć opuszkami palców. Technika mycia włosów jest równie ważna jak i produkty, których używamy.

Dokładne płukanie włosów z resztek produktu jest ważnym krokiem w oczyszczaniu skóry głowy

Jeżeli chodzi o odżywkę, to warto wybierać takie, które w swoim składzie nie mają gliceryny, a do włosów kręconych dodatkowo dobrać produkt naturalnie wydobywający skręt. Dla miłośników zero/less waste sprawdzą się artykuły w kostkach, w proszku bądź szklanych pojemniczkach również z dobrym składem.

Kolejnym podstawowym krokiem w pielęgnacji są mgiełki, które niekiedy pozwalają na łatwiejsze rozczesanie naszych włosów. Najlepszymi produktami są mgiełki, które nie zawierają w swoim składzie alkoholu, który w większości produktów działa wysuszająco na nasze włosy.

Warto od czasu do czasu używać wcierek naturalnych do włosów, najlepiej ziołowych, które nie zawierają alkoholu. Również do oczyszczania skóry głowy poleca się wykonywanie peelingów. Jedną z opcji jest szampon peelingujący, który poprawia wygląd włosów i stan skóry. Na wysuszone włosy poleca się używanie olejków z naturalnych składników. Olejki trzeba dobrać do odpowiedniego typu włosów. Marka awen oferuje szeroką gamę produktów do włosów niskoporowatych, średnioporowatych oraz o wysokiej porowatości. Dobrze jest zwracać uwagę na skład produktów, których używamy, to dzięki nim nasze włosy stają się mocniejsze i piękniejsze.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz