Usuwanie graffiti – jakie metody są najskuteczniejsze?

jak usunac graffiti

Graffiti to jeden z odłamów sztuki. Niektóre malunki rzeczywiście można nazwać dziełami sztuki, ale inne są totalnym wandalizmem. Te drugie warto usunąć. Niestety okazuje się, że usuwanie graffiti nie jest wcale takie proste. Czy może istnieją jakieś sprawdzone porady? Pora to sprawdzić. 

Usuwanie graffiti – jak się za to wziąć?

Jedną z metod, która pozwala na usuwanie graffiti, jest jego zamalowywanie. Na graffiti nałożyć należy warstwę nowej farby. Gdy rysunki się w dalszym ciągu przebijają, to tynk warto pokryć następną warstwą. Taka metoda należy zdecydowanie do łatwiejszych. Jest także bezpieczna w pełni dla murów, które to wykonane są z betonu, cegły, granitu, kamienia, czy też drewnianych powierzchni. 

Inna technika, która pozwala na usuwanie graffiti to użycie środków chemicznych na bazie rozpuszczalników. Są to specjalne z preparatów, które to wnikają trwale w samą strukturę podłoża. Usuwają one farbę i jednocześnie nie niszczą powierzchni elewacji. Wybór wszelkich środków chemicznych jest naprawdę spory. Im środek będzie silniejszy, tym rozpuszczanie graffiti przebiega szybciej. Konkretny preparat należy dobrać pod daną ścianę. Nie może być inaczej. Czasami można po prostu zniszczyć mury. 

Czy są firmy, które oferują usuwanie graffiti?

Na pewno małe graffiti, które jest umieszczone na niedużej wysokości, można samodzielnie usunąć. Z większymi malunkami, które są wysoko położone można mieć niemały problem. Wówczas konieczna jest pomoc specjalistycznej firmy. Są to najczęściej firmy, które w swojej ofercie mają nie tylko usuwanie graffiti, ale także czyszczenie kostki brukowej

Czy takich firm na rynku jest dużo? Jak najbardziej tak. Jest w czym wybierać. Warto daną firmę wcześniej sprawdzić, aby nie mieć absolutnie żadnych wątpliwości. 

Usługi muszą być przecież wykonywane na możliwie najwyższym poziomie. Nie może być inaczej. Jakość w takich sytuacjach jest najważniejsza. 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz