Praca w Łodzi – na jakie zatrudnienie możesz liczyć?

komptenecje

Stopa bezrobocia w Łodzi jest obecnie nieco niższa od krajowej. W jakim zawodzie najłatwiej zdobyć jest zatrudnienie w tym mieście? Jakie profesje są szczególnie poszukiwane i mogą liczyć na szybki angaż? Podpowiadamy.

Jak szukać pracy w Łodzi?

Pracy w Łodzi możemy szukać na różnego rodzaju stronach internetowych, na których publikowane są ogłoszenia z ofertami zatrudnienia, ale również przez przeglądanie witryn internetowych interesujących nas firm i przedsiębiorstw i zaglądanie do zakładki: kariera. Pracę możemy znaleźć również dzięki poleceniom i ukrytemu rynkowi pracy. Zapytajmy znajomych lub rodzinę, czy nie wiedzą o wolnej posadzie w zakładzie, w którym pracują. Być może będzie to nasza praca marzeń. O tym jak obecnie znaleźć w Łodzi atrakcyjne oferty pracy przeczytamy na: https://www.dziswlodzi.pl/artykuly/roznosci/jak-obecnie-w-lodzi-znalezc-atrakcyjne-oferty-pracy.

Jakie są najbardziej deficytowe zawody w Łodzi?

Na bieżąco aktualizowane są listy zawodów deficytowych w poszczególnych miastach, w tym również w Łodzi. Możemy je znaleźć na barometrze zawodów, czyli cyklicznej publikacji, której zadaniem jest między innymi informowanie o tym, w jakim regionie występuje nasycenie, równowaga, bądź niedobór poszczególnych zawodów. Według danych zaczerpniętych z tej strony w 2021 roku największe zapotrzebowanie na pracowników w Łodzi występowało w następujących branżach:

Edukacyjna — na terenie Łodzi brakuje wielu nauczycieli zarówno w szkołach podstawowych jak i ponadpodstawowych, a także lektorów języków obcych, których poszukują szkoły językowe i państwowe.

Opiekuńcza — na terenie Łodzi brakuje wielu pracowników, którzy mogliby opiekować się głównie nad osobami starszymi. Poszukiwane najbardziej są osoby posiadające doświadczenie w tym fachu.

Księgowa — wiele firm i zakładów produkcyjnych oraz przedsiębiorstw na terenie Łodzi poszukuje pracowników finansowo-księgowych, rachunkowych i księgowych, oraz osób zajmujących się kadrami i placami. Dużym atutem dla większości pracodawców jest znajomość języków obcych.

HR — poszukiwani na terenie Łodzi są specjaliści, którzy zajmują się rekrutacją i zarządzaniem zasobami ludzkimi. Tutaj również duże znaczenie ma dobra znajomość języków obcych, w tym języka rosyjskiego.

Przemysłowa — poszukiwani są różnego rodzaju pracownicy zatrudniani w zakładach przemysłowych na terenie Łodzi zajmujący się produkcją wyrobów chemicznych, gumowych, tworzyw sztucznych i włókienniczych. A także operatorzy maszyn i osoby zajmujące się ich konserwacją.

Budowlana — ze względu na to, że Łódź rozwija się bardzo dynamicznie i wiele firm deweloperskich decyduje się na inwestowanie na tych terenach, poszukiwani są różnego rodzaju pracownicy budowlani. Tacy jak: inżynierowie budowy, kierownicy budowy, robotnicy budowlani, tynkarze, murarze i montażyści różnego rodzaju instalacji budowlanych.

Przedstawione wyżej branże notują największe deficyty pracowników. Jednak ze względu na to, że Łódź jest dużym miastem posiadającym ogromny potencjał, w nieco mniejszym stopniu, ale nadal poszukiwani są pracownicy również innych sektorów gospodarczych. Dlatego każda osoba, która szuka pracy na terenie tego miasta z pewnością znajdzie ofertę spełniającą jego oczekiwania, która będzie dopasowana do jego wykształcenia, doświadczenia i osobistych preferencji.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz