Jak wybrać najmodniejsze uchwyty i gałki meblowe?

O efekcie końcowym aranżacji wnętrza decydują szczegóły. To one nadają pomieszczeniom niezwykłości i unikalnego wrażenia. Dzięki nim wnętrza wyróżniają się nowoczesnością, klasycznym wystrojem lub po prostu ładem, dzięki któremu przebywanie w nich staje się przyjemne i zachwyca praktycznością. Uchwyty i gałki meblowe jako niezbędne elementy wyposażenia mebli są tym, co koniecznie musi się znaleźć w wyposażeniu szafek i szuflad. Ich wybór nie należy do łatwych zwłaszcza, ze poza funkcjonalnością muszą cechować się doskonałym dopasowaniem do pozostałych elementów wystroju wnętrza. 

Modne uchwyty meblowe

Meble w stylu nowoczesnym, minimalistycznym posiadają najczęściej system bezuchwytowy, działający w oparciu o naciśnięcie konkretnego punktu frontu meblowego lub uchwyty frezowane, również niewidoczne jako oddzielny element mebla. Minimalizm owszem jest modny w aranżacji wnętrz, lecz oprócz niego wciąż aktualny jest trend industrialny, skandynawski oraz coraz popularniejszy boho. Dla nich każdy detal ma znaczenie. Uchwyty w stylu industrialnym to głównie szerokie tak samo jak fronty uchwyty krawędziowe w kolorze czarnym lub grafitowym oraz  metalowe uchwyty szerokie o klasycznej stylistyce, wyróżniającej się prostotą. W stylu skandynawskim uchwyty do białych mebli są również białe lub w kolorze naturalnego drewna. Styl boho to hołd naturze, dlatego tutaj widoczne są inspiracje kolorami i kształtami ziemi. Proste, drewniane uchwyty to strzał w dziesiątkę.

Gałki meblowe, które zwracają uwagę

W przeciwieństwie do uchwytów, których zadaniem jest wkomponowanie się w stylistykę mebli, gałki meblowe mogą się wyróżniać, różnic, zaskakiwać i zadziwiać. To one powinny nadawać niepowtarzalnego charakteru meblom. Dzięki nim przekształcisz ich styl do aktualnej koncepcji wystroju wnętrza, bo przecież tak łatwo wymienisz je samodzielnie. Gałki meblowe doskonale uwydatniają styl aranżacji. Wśród najmodniejszych gałek do mebli ogromnym zainteresowaniem klientów cieszą się gałki meblowe kryształowe. Doskonale będę świetnie pasowały do wnętrza, urządzanego w klimacie glamour. Efektowne dodatki zwieńczą całość, pozwalając niskim kosztem nadać pomieszczeniu niezwykłego efektu. Kryształowe gałki meblowe dostępne są w odcieniu transparentnym oraz barwione. Do wnętrza, w którym dominuje biel świetnie sprawdzają się gałki meblowe ze stali, malowanej proszkowo na kolor czarny lub grafitowy. Efektownie wyglądają również modne gałki meblowe, których inspiracje-najsłynniejsi projektanci czerpią z natury. Styl boho sprawia, że czujemy wyjątkowa bliskość przyrody. We wnętrzach chcemy otaczać się naturalnymi materiałami i odcieniami.

Uchwyty i gałki meblowe do pokoju dziecka

Dzieci nie przepadają za systemem bezuchwytowym, a dla ich rodziców wiąże się on z nieustannym oczyszczaniem frontów z śladów dziecięcych paluszków. Wypróbuj gałki meblowe w kształcie zwierzątek, pojazdów, kształtów lub z mieniącymi się brokatowymi elementami. Twoje dziecko poczuje się wyjątkowo. Uchwyty i gałki meblowe w dziecięcym pokoju, niezależnie od stylu wyposażenia powinny cechować się bezpieczeństwem zastosowania oraz funkcjonalnością.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz