Okulary Barner – “must have” tego sezonu

modne okulary

Uwielbiamy proste rozwiązania przynoszące spektakularne efekty. Dokładnie tak jak pokochaliśmy wszystko to, co nie tylko dobrze wygląda, ale przede wszystkim jest po prostu wygodne. Trendy zmieniają się z każdym sezonem, a moda zaskakuje nas na każdym kroku. Istnieją jednak sprawdzone rozwiązania, po które sięgamy już od kilku lat. Wszystkie te, które łączą w sobie oryginalny design, przystępną cenę, a także świetnie dopasują się do każdej stylizacji. A gdyby jeszcze dodać do tego inne czynniki?

Na przykład te służące naszemu zdrowiu? Marka Barner stała się prawdziwym przełomem w świecie okularów. Oprawki, które idealnie dopasują się do każdego kształtu twarzy, w połączeniu ze szkłem chroniącym nasze oczy przed szkodliwym, niebieskim światłem, to duet, na który z pewnością należy zwrócić uwagę!

Choć jest niezbędne do prawidłowego widzenia, może jednocześnie negatywnie wpływać na nasze oczy

Czym właściwie jest niebieskie światło? Znane również jako światło widzialne o wysokiej energii (HEV), jest uznawane za jedną z przyczyn wielu problemów zdrowotnych. Emitowane ze świetlówek ledowych i jarzeniowych, a także urządzeń cyfrowych, towarzyszy nam niemalże na każdym kroku. Szczególnie niekorzystnie wpływa na nasz wzrok w pomieszczeniach z ograniczonym dostępem promieni słonecznych – magazynach, centrach handlowych, a także sklepowych butikach. Ze szkodliwym, niebieskim składnikiem mamy styczność także we własnym domu. Przykładem mogą być telewizory LED, przed którymi chętnie spędzamy wieczory oglądając filmy. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że nie sposób od niego uciec. Żyjemy przecież całkowicie otoczeni ekranami, spędzając średnio 9 godzin dziennie przed urządzeniami cyfrowymi.

Komputery, czy smartfony już dawno przestały służyć nam jako narzędzia do rozrywki

Obecnie stały się nieodłącznym elementem naszego życia codziennego, również podczas pracy. Wszystkie te urządzenia emitują światło, które nie tylko negatywnie wpływa na jakość naszego snu, ale przede wszystkim może być szkodliwe dla naszego organizmu. Popularna funkcja Night Vision jedynie zmniejsza blask, nie usuwając przy tym widma światła niebieskiego. Te z kolei może wpływać na opóźnienie uwalniania się melatoniny, zwiększyć czujność i zresetować wewnętrzny zegar ciała. Zmiana ta powoduje, że zasypiamy znacznie później, niż mieliśmy to w zwyczaju i wstajemy mniej wypoczęci niż kiedyś. Czynniki te mogą prowadzić do trwałej bezsenności, co w konsekwencji powoduje dodatkowe problemy zdrowotne. Niebieski składnik może być również przyczyną bólu głowy, wrażliwości na światło oraz niewyraźnego widzenia spowodowanego cyfrowym zmęczeniem oczu.

Hiszpański producent, firma Barnerbrand, postanowiła stworzyć produkt, który nie tylko pomoże nam zwalczać konsekwencje długich godzin spędzonych przed ekranami urządzeń cyfrowych, ale także będzie świetnym uzupełnieniem każdej stylizacji.

Polepszenie jakości naszego samopoczucia nie musi wiązać się z całkowitą zmianą naszych przyzwyczajeń. Najprostsze rozwiązania mogą w przyszłości nieść za sobą nieoczekiwane rezultaty, a nasze zaniedbania często skutkują poważnymi problemami zdrowotnymi. Od dziś po prostu wystarczy nosić okulary chroniące przed promieniami niebieskimi, choćby przez połowę dnia albo do pracy przy komputerze. Dzięki temu cieszyć się będziemy komfortem, lepszą koncentracją oraz świeżością bez zaczerwień i uczucia swędzących oczu.

Troska o zdrowie nigdy nie była tak prosta i… tak modna!

Na stronie www.barnerbrand.pl znajdziemy szeroki wybór oprawek dla kobiet i mężczyzn oraz specjalne nakładki przeciwsłoneczne. Okulary świetnie sprawdzą się również dla osób z wadą wzroku korzystających z soczewek kontaktowych. Kolekcja „Chroma”, inspirowana designem prosto ze znanych dzielnic największych miast na świecie, została zaprezentowana w wielu wersjach kolorystycznych – dając możliwość tworzenia dziesiątek kombinacji.To idealne rozwiązanie dla całej rodziny. W końcu narażeni są zarówno rodzice, jak i starsze pociechy. Nastolatkowie, podobnie jak dorośli, także spędzają dużo czasu przed ekranami urządzeń cyfrowych oraz wśród oświetlenia ledowego. Bądźmy dobrym przykładem dla młodszych pokoleń

Polecane artykuły

Dodaj komentarz