Kamień gua sha – naturalny lifting twarzy?

kamien gua sha

Kamień gua sha (z Chińskiego „gua” – skrobania i „sha” – zaczerwienienie skóry) to prosty wynalazek, który opanował Internet i drogerie. Jest to płaski kamień, który przybiera różne kształty, mające wpływ na funkcję jaką pełni. Płytka kamienia gua sha wykonana jest z kamienia szlachetnego- jadeit lub kwarc. Naturalny lifting jest jak najbardziej możliwy wystarczy tylko znać technikę. Zabieg taki można przeprowadzić samodzielnie, wystarczy tylko kamień gua sha, ulubione serum do twarzy i chwila relaksu. Kluczem do widocznych efektów jest regularność i precyzja.


Aby zredukować dodatkowy podbródek i poprawić widoczność szczęki wystarczy wetrzeć w skórę najlepiej serum nawilżające i kamieniem wykonywać ciągłe ruchy od brody wzdłuż twarz aż do ucha. Powtarzać ten ruch przez 15-20 min. Powtórzyć z drugiej strony. Do tego zabiegu potrzebny jest kamień w podstawowym kształcie.

By uwidocznić kości policzkowe potrzebny będzie nam kamień z trzema mniejszymi, równymi wypustami. Ponownie bierzemy ulubione serum i wykonujemy ciągłe ruchy od policzka aż do ucha i również wykonywać masaż w czasie 15-20 min.

Czoło jest strefą, której warto również poświęcić uwagę i masować odpowiednią stroną kamienia od brwi, przez czoło do samych włosów naciągając przy tym skórę. Tak jak przy pozostałych partiach ciała, czoło wymaga podobnego czasu masowania.

Jest oczywiście wiele innych technik masowania, jednak ta jest jedną podstawowych

Warto utrzymać regularność w wykonywaniu masażu by szybciej zobaczyć efekt na twarzy. Taki zabieg nie tylko poprawia wygląd naszej buzi, ale również poprawia i pobudza krążenie. Masaż działa pobudzająco na naczynka w naszej twarzy dlatego najlepiej wprowadzić zabieg ten do porannej rutyny, gdyż przed snem pobudzona twarz pokaże mniejsze efekty.

Dostępne są różne akcesoria do masażu, kamień jest jedną z dostępnych propozycji. Równie popularnym produktem są masażery do twarzy z obrotowymi głowicami. Rożnią się wielkościami głowic, roller z większymi kulkami służy do liftingowania szczęki, a mniejszy sprzęt koncentruje się na kościach policzkowych. Używa się ich tak samo jak kamieni gua sha. Również popularne są najzwyklejsze rollery, popularne od 2019 roku, używa się ich głównie do masowania całej twarzy, jednak gdy zwróci się uwagę na technikę, to można zdziałać cuda.

Do ujędrniania twarzy najbardziej polecany jest kamień gua sha, jednak na rynku dostępne są produkty różnego typu, wszystko zależy od preferencji konsumenta. Warto przy wykonywaniu takiego zabiegu dobrać serum dopasowane do potrzeb naszej cery.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz