Jak otworzyć zepsuty zamek w drzwiach?

zamek

Jedną z najbardziej stresujących sytuacji jest brak możliwości wejścia do własnego domu. Niestety może się to przydarzyć każdemu i zazwyczaj zdarza się w najmniej odpowiednim momencie. Częstą przyczyną jest awaria zamka, która uniemożliwia włożenie lub przekręcenie klucza. W takiej sytuacji najprostszym rozwiązaniem jest wezwanie ślusarza i skorzystanie z usługi, jaką jest awaryjne otwieranie drzwi. Jednak wiele osób chce wykonać naprawę samodzielnie, jak więc otworzyć zepsuty zamek w drzwiach? Sprawdź w naszym artykule!

Jak samodzielnie otworzyć zepsuty zamek?

Awaria zamka w drzwiach wejściowych może przydarzyć się każdemu i zawsze powoduje sporo stresu i problemów. O ile awaria wydarzyła się na otwartych zamkach, to nie jest to duże wyzwanie. Wystarczy poświęcić trochę czasu i wymienić wkładkę w zamku. W praktyce jednak zamek zacina się tak, że otwarcie nie jest możliwe, a to oznacza, że nie ma możliwości wymiany zamka ani wkładki, gdyż śruba mocująca znajduje się wewnątrz drzwi. To oznacza, że drzwi trzeba otworzyć w inny sposób. W internecie można znaleźć wiele poradników na awaryjne otwieranie drzwi, które tłumaczą jak rozmontować zamek. Jednak takie próby nie są najlepszym pomysłem i zazwyczaj kończą się uszkodzeniem zamka, klamki, a nawet drzwi. Czyli narażają właściciela na dodatkowe i to niemałe koszty. Oczywiście można spróbować się tego podjąć, ale trzeba pamiętać o ryzyku. Zanim jednak podejmie się działania, warto wyczyścić zamek przy pomocy specjalnego preparatu do zamków. Jeśli przyczyną awarii jest zabrudzenie mechanizmu, to czasem wystarczy smarowanie. Należy przy tym pamiętać, że nie należy do tego używać żadnych smarów ani olei, gdyż mogą się one związać z zalegającymi wewnątrz zanieczyszczeniami, co pogorszy sprawę. Odpowiedni preparat do zamków powinien rozpuścić zabrudzenia i jednocześnie naoliwić cały mechanizm, co może pomóc odblokować zamek. Ta metoda niestety nie zadziała, jeśli któraś z części uległa awarii.

Awaryjne otwieranie zamków

Jak wspomniano na początku, najprostszym rozwiązaniem każdego problemu z zamkiem jest skorzystanie z pomocy firmy ślusarskiej od https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/

. Fachowiec przyjedzie z odpowiednimi narzędziami i sprawnie otworzy każdy zamek, bez względu na to, jak bardzo jest on skomplikowany. Ślusarz może otworzyć zarówno zamki tradycyjne, jak i zamki elektroniczne. Ten zamontowany w aucie, drzwiach, sejfie i szafie. Dodatkowo od razu znajdzie przyczynę problemu i ją zlikwiduje, naprawiając lub wymieniając zepsuty zamek. Kiedy jeszcze można skorzystać z pomocy ślusarza? Takich sytuacji wbrew pozorom jest bardzo dużo, a może to być np. utrata kluczy na skutek ich kradzieży lub zgubienia. Zdarzyć się może również, że klucz się złamie i utknie w zamku, uniemożliwiając jego otwarcie. Kolejną przyczyną problemów są zatrzaśnięte klucze w domu lub aucie. Co ważne, awaryjnie otwieranie zamków jest dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu można skorzystać z pomocy zawsze wtedy, kiedy zaistnieje taka potrzeba.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz