Baterie wannowe 3-otworowe

jaka wanne wybrac

Spośród dostępnych na rynku modeli baterii wannowych na uwagę zasługują niewątpliwie baterie wannowe 3 otworowe. Oddzielne elementy baterii sprawią, że wnętrze nabierze nowoczesnego i oryginalnego charakteru. Będą idealnym wyborem zarówno do małych, jak i bardziej przestronnych łazienek. W tym artykule przyjrzymy się bliżej  baterii 3 otworowej oraz podpowiemy, co warto wiedzieć przed jej zakupem. Zapraszamy.

Baterie wannowe 3 otworowe – dlaczego warto?

Baterie wannowe trzyotworowe, montowane na rancie wanny, składają się z 3 elementów: wylewki, mieszacza z uchwytem lub pokrętłem, a także z wyciąganej słuchawki prysznicowej. Komfort użytkowania zwiększą dodatkowe funkcje, takie jak perlator, pozwalający na zmniejszenie zużycia wody poprzez jej napowietrzanie czy wbudowany termostat mieszający ciepłą i zimną wodę w zaworze termostatycznym, dzięki któremu od razu uzyskasz odpowiednią, wcześniej ustawioną temperaturę wody. Baterie łazienkowe 3 otworowe od renomowanych producentów: KFA, Deante, Grohe, Axor czy Hansgrohe znajdziesz w salonie z wyposażeniem łazienek Patiartstudio. Możesz także skorzystać z pomocy projektantów, którzy wykonają projekt łazienki zgodnie z Twoimi preferencjami i upodobaniami. 

3-otworowa bateria wannowa – montaż

Montaż baterii wannowej 3-otworowej wymaga trochę więcej pracy, niż w przypadku tradycyjnych modeli, jednak efekt z pewnością jest tego wart. Jeśli rant wanny jest dostatecznie szeroki, można taką baterię zamontować bezpośrednio na nim. Jeśli natomiast planujesz zakup wanny z cienkimi ściankami, konieczny będzie montaż specjalnej półki. Warto przed zakupem wanny dowiedzieć się, czy istnieje możliwość jej zamówienia z już specjalnie przygotowanymi otworami do montażu baterii trzyotworowej. Co ważne, zakup 3-otworowej baterii wannowej warto zaplanować jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych – w przeciwnym wypadku jej montaż nie będzie możliwy. 

Nie musisz się jednak martwić, że do otworów, z których wyciąga się słuchawkę prysznicową lub wąż wleje się woda. Otwory te posiadają specjalne uszczelki, a renomowani producenci armatury łazienkowej udzielają gwarancji właśnie na szczelność. 

bateria lazienkowa

Aranżacje wnętrz z baterią łazienkową 3 otworową

Jeśli cenisz sobie wygodę i komfort użytkowania, z pewnością modele 3-otworowe przypadną Ci do gustu. Baterie wannowe 3-otworowe coraz chętniej zapraszane są do nowoczesnych aranżacji łazienek. Idealnie sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach, w których będą stanowić estetyczny i oryginalny element wyposażenia. Dostępne są w zarówno w kolorze chrom, jak i białym, czarnym, szarym oraz złotym. 

Baterie łazienkowe 3 otworowe występują w różnych wariantach. W zależności od stylu Twojej łazienki proponujemy modele klasyczne, kwadratowe, o surowych, geometrycznych kształtach, jak i modele retro. Dostępne są także baterie 3-otworowe umywalkowe i bidetowe, co daje możliwość zachowania spójności w łazience poprzez wybór wszystkich baterii łazienkowych tego samego rodzaju. 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz