Dlaczego warto założyć stronę internetową?

domeny firmowe

Jak wynika z raportu GUS, w 2021 roku już 94,7% Polaków miało dostęp do Internetu. Każdego dnia wykorzystujemy go do wyszukiwania informacji, robienia zakupów online czy też składania rezerwacji. Naturalna kolej rzeczy sprawiła, że większość firm zdecydowała się na założenie własnej strony internetowej, aby docierać do jak największej liczby internautów. Jeśli więc prowadzisz działalność gospodarczą i nie wiesz co zrobić, aby ją rozwinąć, powinieneś czym prędzej zdecydować się na firmową witrynę. O tym, jakie korzyści płyną z jej posiadania i jakie funkcje może ona pełnić, przeczytasz w tym artykule.

Jakie korzyści płyną z posiadania firmowej witryny?

Witryny, które odnoszą największe sukcesy, zostały wykonane w profesjonalny sposób – zostały dopracowane pod kątem wyszukiwarki Google oraz oczekiwań potencjalnych klientów. Z uwagi na rosnącą popularność firmowych stron WWW, aby w pełni czerpać korzyści płynące z posiadania jednej z nich, powinieneś podjąć się współpracy z zespołem specjalistów. To oni dołożą wszelkich starań, aby Twoja strona internetowa była unikalna i wyróżniała się na rynku, co przyciągnie większą liczbę internautów. Dobrze wykonana witryna służy do:

 • prezentacji usług i produktów,

 • budowania wiarygodności i zaufania wśród potencjalnych klientów,

 • utrzymywania kontaktu z klientami i budowaniu z nimi relacji,

 • generowania leadów i sprzedaży firmy,

 • informowania odbiorców o nowościach i rozwoju firmy,

 • poznawania opinii internautów oraz potrzeb i oczekiwań potencjalnych klientów.

Strona internetowa – jakie są jej najważniejsze funkcje?

Jest wiele zalet wynikających z posiadania firmowej strony WWW. Jedną z najważniejszych jest to, że witryna może pełnić wiele funkcji jednocześnie. Poniżej opiszemy szerzej kilka z nich.

 • funkcja sprzedażowa

Najważniejszą funkcją strony internetowej jest funkcja sprzedażowa. Posiadając własną witrynę, masz pełną kontrolę nad sposobem prezentacji swojej oferty – możesz wyeksponować cechy i zalety swoich produktów lub usług. Ważne jest, aby treści na stronie internetowej były zgodne z zasadami SEO, zrozumiałe, czytelne i zawierały słowa kluczowe, które odpowiadają na zapytania internautów. Decydując się na stworzenie firmowej strony WWW, dajesz sobie szansę na osiągnięcie sukcesu w sprzedaży.

 • funkcja komunikacyjna

Dzięki stronie internetowej użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym wypełnić formularz kontaktowy lub porozmawiać z przedstawicielem działu obsługi klienta. Jeśli nie zatrudniasz pracowników na takie stanowisko, zawsze możesz uruchomić chatbota, który odpowie na najczęstsze pytania internautów. W ten sposób dostarczasz odbiorcom potrzebnych informacji, co może zwiększyć szanse na dokonanie przez nich zakupu Twoich produktów lub usług.

 • funkcja wizerunkowa

Strona internetowa jest często pierwszym punktem styku między firmą a potencjalnymi klientami. Bez niej firma sprawia wrażenie przestarzałej i nieprofesjonalnej. Ponadto witryna stanowi dla firm platformę do prezentowania swoich produktów i usług, budowania relacji z odbiorcami i generowania leadów, czyli pozyskiwania danych kontaktowych potencjalnych klientów.

Kto zajmuje się tworzeniem stron internetowych?

Strony internetowe powstają przede wszystkim dzięki specjalistom, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem w branży oraz dużą wiedzą z zakresu tworzenia profesjonalnych witryn. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z platform oferujących samodzielne stworzenie strony WWW. Warto jednak zaznaczyć, że witryny budowane na platformach CMS (system zarządzania treścią) lub w kreatorach stron WWW, są ograniczone pod względem funkcjonalności, liczby modułów i projektów graficznych.

Jeśli nie chcesz, aby Twoja witryna była powtarzalna i mało zachęcająca, rozważ współpracę z doradcami internetowymi WeNet. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twoja firmowa strona WWW będzie nie tylko dopasowana do Twoich oczekiwań, ale także do potrzeb Twoich potencjalnych klientów oraz wymagań wyszukiwarek internetowych. Co otrzymasz, współpracując z WeNet?

 • innowacyjną i unikalną stronę internetową,

 • wsparcie dedykowanego opiekuna,

 • zabezpieczenie witryny certyfikatem SSL,

 • domenę i hosting w pakiecie.

Jesteś zainteresowany? Wejdź na WeNet.pl i skorzystaj z bezpłatnej wyceny, która stanie się początkiem współpracy. Już niebawem będziesz mógł cieszyć się z unikalnej witryny, która będzie przyciągać nowych odbiorców każdego dnia!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz