Skuteczne ćwiczenia na biust – zachowaj jędrność

jakie cwiczenia na biust

Tak samo, jak przy każdej innej partii ciała, ćwiczenia na biust dają realne i widoczne efekty. Kluczem w osiągnięciu sukcesu jest oczywiście regularność w ćwiczeniach i zdrowy rozsądek.

Efekty ćwiczeń

Dobre efekty ćwiczeń wynikają ze wzmocnienia mięśni klatki piersiowej i skóry, co powoduje podniesienie i ujędrnienie biustu. Rezultaty będą też uzależnione od struktury piersi. Ze względu na “skład”, piersi można podzielić na trzy rodzaje:

  • budowa gruczołowa – w strukturze przeważają gruczoły sutkowe, zazwyczaj dotyczy mniejszych piersi.
  • budowa tłuszczowa – w strukturze znajduje się głównie tkanka tłuszczowa.
  • budowa gruczołowo-tłuszczowa – mieszana; to właśnie ten rodzaj spotyka się najczęściej w populacji.

Wraz z utratą masy ciała, najłatwiej tracić będą na objętości piersi o budowie tłuszczowej, a najmniejsze zmiany związane z masą ciała będą zachodzić przy budowie gruczołowej.

Ponieważ nie da się schudnąć lub przytyć tylko w wybranej okolicy ciała, warto włączyć do planu treningowego ćwiczenia rzeźbiące i modelujące na wszystkie partie – najlepiej nie wszystkie na raz, w jeden dzień. Na przykład w poniedziałki po wykonywać ćwiczenia na nogi i pośladki, w środy ćwiczenia na ujędrnienie biustu i wzmocnienie ramion, a w piątki trening brzucha. Oprócz ćwiczeń warto również zastosować odpowiednie kremy na biust. Marka Frashe.pl oferuje szeroki wybór, który może zadowolić każdą kobietę.

Najlepsze ćwiczenia

Ćwiczenia na biust należy wykonywać regularnie, minimum 1 raz w tygodniu, a optymalnie 2-3 z przerwą na minimum 1 dzień, żeby już po 2-3 tygodniach zobaczyć pierwsze efekty. Co jakiś czas warto też zmodyfikować i urozmaicić trening, ponieważ po jakimś czasie mięśnie przyzwyczajają się do danego rodzaju pracy. Wyróżnić możemy ćwiczenia na podniesienie biustu, ćwiczenia na jędrność biustu i ćwiczenia na powiększenie biustu. Efekty powiększające nie będą na pewno spektakularne, gdyż struktura piersi to gruczoły i tkanka tłuszczowa, a nie mięśniowa. Nie potrafimy sprawiać, żeby dzięki ćwiczeniom magicznie zwiększyć ilość tłuszczu w danej partii ciała. Jednak na wygląd piersi ma wpływ nie tylko ich rozmiar, ale przede wszystkim ich uniesienie i jędrność, a takie efekty z pewnością zaobserwujemy po kilku tygodniach ćwiczeń. Oto kilka przykładowych ćwiczeń, które można wykonać w domu:

  • Wyciskanie w pozycji leżącej na plecach – potrzebne będą dwie 1,5-litrowe butelki wody; należy położyć się na plecach, ugiąć nogi w biodrach i kolanach do mniej więcej kąta prostego i położyć całe stopy na podłodze, wziąć butelki (lub hantle) w dłonie, ramiona rozstawić tak, żeby między tułowiem i ramieniem był mniej więcej kąt prosty, ugiąć lekko łokcie, a wreszcie wyciskać butelki w górę, nie łącząc rąk w górze. Ruch powinien odbywać się po trójkącie.
  • Pompki – znane i kochane ćwiczenie; można wykonywać różne warianty (damskie, męskie, na TRX, na piłce). Dla najlepszych efektów na klatkę piersiową poleca się szeroko rozstawić ramiona i dłonie oprzeć w na wysokości barków, palcami do przodu. Należy zachować prostą linię ciała podczas ćwiczenia, żeby nie obciążać kręgosłupa.
  • Wymachy ramion z hantlami (butelkami) do przodu i w górę – ćwiczenie wykonywane na stojąco z nogami rozstawionymi nieco bardziej niż na szerokość bioder; w obu dłoniach trzymać butelki z wodą i angażując mięśnie klatki piersiowej i ramion, rytmicznie wymachiwać ramionami raz do przodu i do góry, raz do boku i do góry. Ważne, żeby pilnować przy tym prostego kręgosłupa, a wymachy wykonywać powoli, z pełną kontrolą ruchu.

Są to przykładowe ćwiczenia na ujędrnienie biustu, ale równocześnie pięknie podnoszą i wzmacniają piersi.

Dodatkowa pomoc

Pamiętajmy, że ćwiczenia na biust to nie wszystko! Do samych treningów warto dobrać odpowiedni stanik sportowy, który będzie zapewniał komfort przy ćwiczeniach i pozwoli zachować piękny kształt piersi. Jako dodatek przyda się także dobry krem modelujący, ujędrniający i nawilżający, który w zależności od instrukcji na opakowaniu, będzie można stosować codziennie lub raz na kilka dni.

Podsumowanie

Warto ćwiczyć piersi, ponieważ zapobiega to problemom z kręgosłupem, nadmiernemu zamykaniu klatki piersiowej i bólom. Poza tym ćwiczenia na ujędrnienie biustu sprawiają, że piersi wyglądają zdrowiej i atrakcyjniej. Ciało jest całością, dlatego warto pamiętać, że należy trenować całe ciało, a nie tylko te partie, które nas interesują. Jednak dobrze jest też dążyć do konkretnych celów i szczególną uwagę skupiać na problematycznej części ciała. Nie zapominajmy więc o ćwiczeniach na biust w treningu ogólnorozwojowym, ale także starajmy się nie ograniczać treningu tylko do ćwiczeń na klatkę piersiową.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz