Pielęgnacja kwasami latem? Tak!

pielegnacja kwasami

O nie! Właśnie zauważyłaś, że produkt, który uwielbiasz zawiera w swoim składzie kwasy, a przecież czytałaś o tym, że nie powinnaś używać takich składników w letnich miesiącach. Nie wierz w ten mit – to nie dotyczy wszystkich produktów! To wszystko zależy od rodzaju i stężenia kwasu zawartego w kosmetyku. Poznaj fakty i nie rozstawaj się ze swoją ulubioną pielęgnacją nawet latem!

Co, jak, dlaczego?

Skąd wziął się mit o niestosowaniu kwasów latem? Prawdopodobnie powstał w czasach kiedy wysoko stężone kwasy stosowano wyłącznie w pielęgnacji gabinetowej. Powodowały one głębokie złuszczanie naskórka, które było niewskazane podczas wysokich temperatur. Dodatkowo świadomość na temat stosowania SPF pozostawiała wiele do życzenia… Teraz wiemy, że produkt z wysoką ochroną przeciwsłoneczną to #musthave w kosmetyczce
i torebce. Nie tylko wtedy, kiedy termometr wskazuje 26 stopni, ale KAŻDEGO DNIA! Obecnie na rynku zaczęły pojawiać się również kwasy, które bezpiecznie można stosować podczas codziennej pielęgnacji domowej oraz w czasie letnich miesięcy [np. kwas ferulowy, azelainowy, laktobionowy i migdałowy]. Zauważono też, że skuteczność preparatu nie zależy od wysokiego stężenia – co to znaczy? To, że niekoniecznie przy każdym problemie skórnym należy wywołać efekt złuszczania.

To właśnie te mity sprawiły, że zastanawiasz się czy kosmetyków z kwasami można używać latem

Odpowiadamy: oczywiście, że można! Obecnie na rynku możesz znaleźć bezpieczne rodzaje i stężenia kwasów, które używane są do produkcji kosmetyków. Wystarczy, że przy wyborze i aplikacji danego produktu zwrócisz uwagę na kilka szczegółów. Sprawdź poniżej i ciesz się piękną skórą bez potrzeby rezygnowania z ulubionych składników!

1. Podczas letnich miesięcy wybieraj niższe stężenia kwasów w produktach do pielęgnacji domowej.

2. Stosuj kosmetyki, po których nie występuje u Ciebie widoczne złuszczanie naskórka.

3. Ulubiony kosmetyk z kwasem aplikuj podczas wieczornej pielęgnacji.

4. Pamiętaj o kremie z ochroną UVA i UVB oraz o reaplikacji w ciągu dnia.

Idealną  opcją pielęgnacyjną również w okresie letnim jest BIOAKTYWNY TONIK MIKROZŁUSZCZAJĄCY AHA, AHA – I LIKE IT! od Alkmie. Czy znasz już ten kosmetyk? Zawiera on kombinację 7 rodzajów bezpiecznych również latem kwasów AHA (naturalnych: hibiskusowego, szikimowego oraz organicznych: mlekowego, glikolowego, winowego, cytrynowego, jabłkowego) ze złuszczającymi ekstraktami, dzięki czemu zapewnia szersze spektrum działania niż pielęgnacja wysokim stężeniem pojedynczego kwasu. Alfa-hydroksykwasy rozluźniają połączenia między obumarłymi komórkami naskórka (korneocytami) ułatwiając eksfoliację oraz stymulując skórę do odnowy i regeneracji.

Dzięki autorskiej kompozycji surowców, produkt doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji każdego typu skóry, także suchej i problematycznej. W kontrolowany sposób złuszcza martwe komórki naskórka, odblokowuje i zwęża pory, ogranicza wydzielanie sebum. Działa jak aktywator – przygotowuje skórę do kolejnych kroków pielęgnacji, zwiększając efektywność i przenikalność składników aktywnych. Wyjątkowy kompleks dziesięciu roślin, wykorzystywany od pokoleń w medycynie chińskiej, wyrównuje koloryt cery, zmniejsza istniejące przebarwienia i minimalizuje powstawanie nowych.

Jesteś ciekawa jak działa i czy sprawdzi się w Twojej codziennej pielęgnacji? Zajrzyj na stronę www.alkmie.com i przeczytaj o wszystkich jego właściwościach!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz