Masło shea – magiczny składnik kosmetyków do włosów

wlasciwosci maslo shea

Komponent często jest cennym dodatkiem produktów do włosów. Ostatnio zyskuje popularność także w kosmetykach do włosów teksturowanych. Jakie ma działanie i dlaczego tak wspaniale działa na loki, fale oraz sprężynki? Ekspercka marka Cantu Beauty wyjaśnia, jak działa na włosy ten magiczny składnik. 

Afrykańskie złoto dla pięknych włosów

Znane również pod nazwą Karite, masło shea otrzymuje się z orzechów afrykańskiego drzewa Masłosz Parka. Swoją popularność zawdzięcza między innymi właściwościom pielęgnacyjnym, niezwykle cenionym w przemyśle kosmetycznym. Z czasem stało się niezastąpionym elementem produktów do twarzy oraz ciała, a ostatnio jest coraz częściej spotykanym składnikiem kosmetyków do włosów. Jego działanie doceniła również kultowa wśród włosomaniaczek marka Cantu Beauty. Jej produkty dedykowane są dbaniu o loki, fale oraz sprężynki, a wspomniane masło shea stanowi ich bazę. Taki wybór jest w pełni uzasadniony, gdyż składnik ten jest skarbnicą cennych dla włosów substancji. Jednymi z najważniejszych są fitosterole, które odżywiają i zabezpieczają czuprynę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Masło shea zawiera także poprawiające stan włosów polifenole. Jest również prawdziwym bogactwem wzmacniającej oraz poprawiającej gęstość witaminy A, odżywiającej włosy witaminy E oraz mającej działanie ochronne witaminy F.

Dla jakich rodzajów włosów?

Stosowanie produktów z masłem shea zaleca się szczególnie posiadaczkom włosów niskoporowatych oraz średnioporowatych. Zastosowanie u wspomnianych kosmetyków z dodatkiem karite, wspomoże rutynę pielęgnacyjną, utrzyma je w dobrej kondycji oraz odżywi. Co więcej dostarczy im niezbędnych substancji tj. antyoksydanty, fitosterole, czy polifenole oraz witaminy. O ile włosy niskoporowate charakteryzują się dobrą kondycją i tym, czego tak naprawdę potrzebują jest sumienna rutyna, to średnioporowate wymagają solidnego nawilżenia. Bywają matowe, łatwo się przesuszają i mają tendencję do puszenia się. Dlatego istotne jest, by do pielęgnacji tego rodzaju włosów wybrać produkty, które odbudowują i nawilżają, takie jak ultranawilżające produkty marki Cantu Beauty bazujące w 100% na czystym maśle shea.

Działanie na włosy

Masło shea ma doskonałe właściwości ochronne, oznacza to, że zabezpiecza włosy przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak smog czy promienie słoneczne. Ponad to, wzmacnia cebulki, nadaje fryzurze miękkości oraz sprawia, że znacznie łatwiej można ją wystylizować oraz uzyskać upragniony efekt. Korzystnie działa także na włosy farbowane, które potrzebują silnej regeneracji oraz solidnego odżywienia.

Dostępne w Polsce produkty marki Cantu Beauty bazują w 100% na czystym maśle shea. Kosmetyki te dbają o odżywienie włosów oraz skóry głowy. Dostępne są w drogeriach Rossmann oraz na stronie www.Rossmann.pl

Polecane artykuły

Dodaj komentarz