Karma dla ptaków – czym dokarmiać dzikie ptactwo?

karma dla ptakow

W sezonie jesienno-zimowym istotnym z perspektywy ekologicznej działaniem, którego może podjąć się każdy jest dokarmianie dzikiego ptactwa. Nie wystarczą jednak dobre chęci. Trzeba robić to z odpowiedzialnością i rozsądkiem. Wybór niewłaściwego pożywienia nie tylko nie pomoże wolnożyjącemu ptactwu, ale może mu wręcz zaszkodzić. 

Jaka karma dla ptaków wolnożyjących?

Karma dla ptaków wolnożyjących powinna cechować się wysoką zawartością tłuszczu i składników odżywczych. W zimie ptakom trudno zdobyć pożywienie, ponieważ ziemia często jest przymarznięta lub pokryta śniegiem. Należy wybierać pokarm dostępny w sklepach zoologicznych, który opisany jest jako bezpieczny i zdrowy dla dzikich ptaków. Należy wystrzegać się dokarmiania ich pieczywem. Chleb i innego rodzaju wypieki mogą tym zwierzętom poważnie zaszkodzić. Zamiast tego w ofercie sklepów zoologicznych można znaleźć różnego rodzaju ziarna lub kulki tłuszczowe, które dużo lepiej wpływają na układ pokarmowy ptaków.

Czym są specjalistyczne mieszanki traw?

Specjalistyczne mieszanki traw dzielą się na różne rodzaje. Wyróżnia się trawy sportowe, dekoracyjne i regeneracyjne. Trawy sportowe są stosowane najczęściej na boiskach sportowych. Cechuje je wysoka odporność na deptanie oraz intensywne użytkowanie. Trawy dekoracyjne są świetną opcją dla osób marzących o bujnym zielonym trawniku. Spełniają przede wszystkim funkcję estetyczną. Trawy regeneracyjne sprawdzają się podczas wypełniania ubytku w trawniku.

Jaką mieszankę traw wybrać?

Podczas podejmowania decyzji o wyborze mieszanki traw należy wziąć pod uwagę do czego będzie używany trawnik. Ważne jest dokładne zapoznanie się z ofertą wybranego producenta i uważne przyjrzenie się specyfikacji porównywanych mieszanek. Warto pamiętać, że wyżej wspomniany podział na trzy kategorie jest tylko jednym z podstawowych. Niektórzy producenci wyróżniają dodatkowo trawy pastwiskowe oraz łąki kwietne. Duża ilość dostępnych na rynku rodzajów traw sprawia, że każdy może znaleźć mieszankę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz