Chiptuning skrzyni biegów – co warto o nim wiedzieć?

chiptuning

Warsztaty zawsze starają się zaoferować możliwie jak najszerszy zakres usług dla swoich klientów tak, by móc spełnić ich oczekiwania. Dotyczy to szczególnie tych, w których dokonuje się przede wszystkim tuningu samochodów osobowych. Jedna z usług, która nie jest tak często spotykana, a z pewnością niewiele osób o niej wie jest chiptuning skrzyni biegów. Co warto o nim wiedzieć i dlaczego warto go wykonać?

Czym jest chiptuning skrzyni biegów?

Proces, którym jest chiptuning skrzyni biegów w Rzeszowie polega na modyfikacji oprogramowania przekładni po to, by zmienić jej pracę. Dotyczy on automatycznych skrzyni biegów, w których kierowca ma znacznie mniejszy wpływ na to, jak zmieniane są biegi i kiedy do tego dochodzi.

Na samym początku chiptuning przekładni wygląda niezwykle podobnie jak chipowanie silnika w Rzeszowie. Wpierw pobiera się bowiem parametry samochodu oraz analizuje się oprogramowanie skrzyni biegów. Następnie doświadczony fachowiec przechodzi do stworzenia indywidualnie dobranego programu.

Jakie efekty daje chiptuning skrzyni biegów i co warto o nim wiedzieć?

Podstawowy efekt, który zapewni nam chiptuning skrzyni biegów to zmiana charakterystyki jej pracy. To w jaki sposób będzie działać skrzynia biegów zależy jednak tylko i wyłącznie od nas. To my mamy wpływ na to w jaki sposób zostanie napisany program sterujący pracą przekładni i przez to możemy dostosować działanie skrzyni biegów do naszych upodobań, tym samym sprawiając, iż auto będzie jeździć tak, jakbyśmy tego oczekiwali.

To, co warto wiedzieć o chiptuningu skrzyni biegów to przede wszystkim to, że nie zwiększa on bezpośrednio osiągów. Dlatego, jeśli chcemy odczuć przyrost mocy, to musimy zdecydować się również na chipowanie silnika. Te dwie modyfikacje, gdy działają razem, to zapewniają naprawdę spektakularne efekty i sprawiają, iż samochód będzie prowadził się znacznie lepiej i zaoferuje dużo większą dynamikę w trakcie przyspieszania przy dowolnej prędkości niż miało to miejsce w przeszłości.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz