Biała kuchnia – jaki piekarnik wybrać?

kuchnia w bialych kolorach

Nowoczesne aranżacje wnętrz bardzo często opierają się na kolorze białym traktowanym jako uniwersalną, wyjściową bazę do tworzenia oryginalnych projektów. Podobnie jest w przypadku kuchni – białe meble kuchenne to dominujący trend, który pozwala na dowolne wykończenie pomieszczenia w zależności od wyboru sprzętów i dodatków. Schludne i jasne otoczenie pomaga w wykonywaniu codziennych obowiązków, podobnie jak piekarnik, który powinien być wybrany w sposób przemyślany, aby nie tylko dobrze się prezentował, ale również usprawniał przyrządzanie posiłków.

Na jaką kolorystykę piekarnika się zdecydować?

Na to pytanie nie można niestety udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko jest zależne od stylu, w jakim urządzona jest kuchnia, a także od indywidualnych preferencji. Białe kuchnie bardzo często determinują styl rustykalny, retro, nieco romantyczny. Drewniane blaty w ciepłych brązach i inne dodatki wprowadzają lekki i przyjemny nastrój. W takim przypadku najlepiej postawić na sprzęty w kolorze, który nie będzie zanadto agresywny i nie wprowadzi znaczących kontrastów. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest piekarnik biały lub kremowy, nierzadko stylizowany na klimaty vintage. W takich odcieniach warto także zadbać o resztę wyposażenia AGD. Biały piekarnik świetnie wygląda wkomponowany zarówno w dolne szafki kuchenne, jak i w wysokich słupkach do zabudowy, kiedy to piekarnik znajduje się na wysokości rąk.

Biała kuchnia to także domena nowoczesnych wykończeń wnętrz, gdzie królują lakierowane fronty kuchenne wykończone na biały połysk. W takim przypadku można pokusić się o kontrasty, wybierając czarne sprzęty (ewentualnie z elementami stalowymi). Dzięki temu kuchnia przykuje wzrok, a czarny, połyskliwy piekarnik doda elegancji i wytworności.

Funkcjonalność piekarników

Poza wizualnymi aspektami, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność sprzętu AGD. W końcu piekarnik powinien służyć optymalizacji pracy w kuchni i być przydatnym urządzeniem. Nowoczesne piekarniki posiadają szereg funkcji, które mogą ułatwić przyrządzanie potraw. Przed zakupem należy zastanowić się, co może być najbardziej użyteczne. Wybór piekarnika z ogromem funkcji, z których się nie skorzysta, skutkuje wyłącznie umniejszeniem gotówki na koncie. Przeczytaj, jaki wybrać piekarnik do białej kuchni i jakie funkcje oraz udogodnienia posiadają nowoczesne piekarniki. Godne uwagi z całą pewnością są specjalne programy gotowania i pieczenia. Rozbudowane opcje pozwalają na intuicyjne przygotowywanie poszczególnych potraw, takich jak pieczony kurczak, pizza, tarty czy ciasta. Przydatny jest również termoobieg, dzięki któremu można piec kilka potraw na dwóch poziomach. Dzięki temu temperatura wewnątrz piekarnika rozkłada się równomiernie. Dla perfekcyjnych pań i panów domu stworzono także programy do automatycznego czyszczenia, takie jak pyroliza. Program ten pozwala na wypalanie się zanieczyszczeń w bardzo wysokiej temperaturze (ok. 500 stopni), co ułatwia zachowanie czystości. Niektóre piekarniki oferują zdrowe pieczenie na parze, automatyczną blokadę drzwi czy dodatkowe wyposażenie, np. termosondę.

Najlepszy piekarnik do białej kuchni to taki, który jest swoistym połączeniem najbardziej przydatnych, ciekawych funkcji z estetyką wykończenia i wysoką jakością komponentów. Istotne są także kwestie wydajnościowe, oszczędność energii, a także poziom bezpieczeństwa. Warto poświęcić nieco czasu na znalezienie idealnego piekarnika, który przez lata będzie służył w pięknej, nowoczesnej białej kuchni.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz